defult image
دیگرسمت وب

بتا2 نسخه ی 4 بوت استرپ (قسمت اول)

فاطمه رضانژاد 3 سال پیش دیدگاه

بتا2 نسخه ی 4 بوت استرپ منتشر شد.مهم ترین تغییرات و ویژگی های جدید این نسخه :

تم  پیشرفته تر و بهتر صفحه ی سند

صفحات جدید تم سازی داکیومنت،،جایگزین صفحات تنظیمات(option page) شد(به صورت خودکار از صفحات قدیمی ریدایرکت می شود).این صفحه جدید اطلاعات بیشتر و جدیدتری درباره ی ساختار فایل های ساس،متغیرهای    پیش فرض،تم های کاستومایزشده،نقشه ها و لوپ هایی که استفاده میکنیم،تابع ها،رنگ ها و آپشن های ساس گلوبال دارد.

همچنین قسمت جدیدی اضافه شده است که توضیح میدهد  چگونه component ها، مخصوصا کلاس های modifier  از طریق نقشه ی ساس و حلقه ها،ساخته میشود (برای مثال btn-danger.).

علاوه بر تغییر در سندها، تغییراتی هم در css ،داده شد تا کار با آپشن های تم راحت تر شود.

متغیر رنگ تم جدید اضافه شد.حالا می توانید طبق نیازتان از primary$ یا theme-color("primary")  استفاده کنید.

کاستومایز کردن نقشه های ساس بهتر و پیشرفته تر شده است.در بتا1 ،setup برای تغییر در نقشه              theme- colors$ بدون جایگذاری کردن کامل وجود نداشت.این مشکل در بتا2 حل شد-بر روی مقدارهای جدید بازنویسی میشود و مقدارهای بیشتری هم می تواند اضافه شود.متغیرهای ساس $enable-shadows و $enable-gradientsبه روز شدند و درون چند تا از کامپوننت ها ادغام شدند.حالا وقتی این متغیرها را فعال میکنید(به طور پیشفرض false هستند) و دوباره کامپایل میشوند،سایه ها و شیب های کمی را در هشدارها،دکمه ها،کاروسل،کنترل فرم های دستی و آیتم های    dropdown میبینید.

Themed buttons

 

وقتی از $enable-gradientsاستفاده میکنید،bg-gradient. را  برای استفاده در navbar و..فعال میکنید ( در حالت پیش فرض غیر فعال است ).

Themed backgrounds
منبع لینک:https://blog.getbootstrap.com/2017/10/19/bootstrap-4-beta-2

فاطمه رضانژاد